Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

SGK’lı ve SGK’sız hastalara uygulanan tedavilerin fiyatları aşağıda ayrıntılı şekilde paylaşılmıştır.

Tedavi ücretinizi online olarak fotoğraf göndererek öğrenebilirsiniz.

Lütfen tedavi ücretinizi öğrenmek için dolduracağınız forma bilgilerinizi doğru ve eksiksiz giriniz. Aksi taktirde tarafınıza dönüş yapılamayacaktır.

[fc id=’1′][/fc]

Tedavi Ücretleri

Ben Tedavisi Ücretleri

Ben yani nevüs isminde ki bu oluşumların da bir çok çeşidi ve boyutu söz konusudur. Benlerin tedavisi lazer, radyo frekans ve koter ismi verilen cihazlarla ameliyatsız olarak yapılmaktadır. 5mm’ye kadar olan ilk ben 1000 TL’den, eklenen her ben 500 TL’den başlar. SGK’sı olan bir hasta ise ilk ben için 500 TL’den, eklenen her ben 250 TL’den başlamaktadır.

Ben boyutu 5mm’den büyük olduğu taktirde ücret doktor tarafından muayene esnasında verilir. Ben muayenesi tüm şubelerimizde ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Hemoroid (Basur) Tedavi Ücreti

Hemoroid dört evreden oluşan bir rahatsızlıktır. Buna istinaden tedavi ücretiniz muayene esnasında tam olarak belli olacaktır. Evre ve kullanılacak yöntemlere göre ücretler aşağıda ki gibidir.

IDEA Kliniklerde hemoroid (basur) tedavi ücreti 3500 TL’den başlamaktadır. Basurun çeşidi ve derecesine göre 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir. Muayene sonucunda bir müdahaleye gerek yoksa ya da tedavi olmak istemezseniz SGK’lı hastalar 200 TL, SGK’sı olmayan hastalar ise 400 TL muayene ücreti ödeyecektir.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücreti

Kıl dönmesi tedavisinde bir çok yöntem bulunmaktadır. Kliniklerimizde ilk olarak en avantajlı yöntem olan mikro sinüsektomi tercih edilmektedir. Mikro sinüsektomi dışında nadiren karydakis ve sinüsotomi yöntemleri uygulanmaktadır.

Mikro sinüsektomi tedavisi SGK’sı olanlara muayene dahil 3500 TL’den başlamaktadır. Hastalığın durumu, uygulanacak yöntem ve kullanılacak malzemelere göre 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Makat Çatlağı Tedavi Ücreti

Anal fissür tedavisinde diğer hastalıkların tedavisinde olduğu gibi ilk olarak ameliyatsız yöntemler tercih edilmektedir.

Makat çatlağı tedavisinde 3 dakika kadar kısa bir sürede botox ile tedavi yapılmaktadır. Hasta için avantajları çok yüksek olan bu tedavinin ücreti 3500 TL’dir.

Botoxa ek olarak bir uygulama gerekirse ayrıca ücretlendirilir. Botox estetik sınıfında tutulan bir ilaç olduğu için SGK kapsamında değildir.

Makat çatlağı ameliyatında ise ücret 7000 TL’den başlamakta olup, SGK’lı hastalara 3500 TL’den başlamaktadır.

Makat Siğili (Kondilom) Tedavisi Ücreti

Kondilom yani makat siğili ücreti varis hastalığında olduğu gibi yaygınlığı ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Çok ileri bir vaka değilse ortalama 2000-5000 TL olarak ücretlendirilir. Dolayısıyla tedavi ücreti muayene sırasında doktor tarafından belirlenmektedir.

Anal Hematom (Makatta Pıhtı Toplanması) Ücreti

Hemoroid ve anal fissür gibi bir makat problemi olan anal hematom 1 dakika kadar kısa bir sürede, küçük bir kesi işlemi ile tedavi edilir. Tedavi ücreti 2800 TL olup, SGK’lı hastaya 1400 TL’dir.

Siğil Tedavisi Ücretleri

Genital ve makat bölgesi dışında el, kol, yüz, ayak gibi bölgelerde oluşan siğillerin tedavi ücreti sayısına göre belirlenir.

5mm’ye kadar olan siğil 1000 TL’den, eklenen her siğil ise 500 TL’den başlamaktadır.. SGK’sı olan hastalara ise 5mm’ye kadar olan ilk siğil 500 TL’den, diğer eklenen siğiller 250 TL’den başlamaktadır.

Apse Tedavisi Ücretleri

Kıl dönmesi ya da diğer makat hastalıklarından dolayı oluşan apselerin tedavisi 2800 TL olarak ücretlendirilir. SGK’lı hastalara ise ücret 1400 TL’dir.

Yağ Bezesi (Lipom) Tedavisi Ücret

Yağ bezesi tedavisi oldukça pratik bir işlemdir. 1 dakika kadar kısa bir sürede tedavi gerçekleştirilir. İlk lipom 2000 TL’den eklenen her lipom ise 1000 TL’den başlamaktadır.

SGK’sı olan hastalara ilk lipom 1000 TL’den, diğer her eklenen lipom 500 TL’den başlamaktadır.

Op. Dr. Seher ŞİRİN / Kadın Genel Cerrahi Uzmanı © 2018