online randevu tedavi ücretleri

Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Kliniğimizde ücretler standart olup sadece ilerlemiş hastalarda hastane ve narkoz masrafları da ekleneceği için değişim olmaktadır. Ücretlerde değişime neden olan bir diğer sebep ise hastanın SGK sının olup olmamasıdır.

Basur Tedavi Ücreti
Ameliyatsız yöntemler lazer ve RBL (lastikle boğma yöntemi) SGK lı hastalara 1350 SGK lı olmayanlara 2700 TL.
THD (memeye gelen atar damarın bağlanması), Longo, gerekirse veya hastanın isteğine göre klasik cerrahi tedavisi hastanın sosyal güvencesi ve yapılacak hastaneye bağlı olarak 2900 TL ile 4500 TL arasında değişebilmektedir.

Anal Fissür Tedavi Ücreti
Ameliyatsız yöntem; Ameliyatla keserek gevşettiğimiz kasın ilaçla gevşetilmesi işlemidir. İşlemi 1 dakika içerisinde yapıyoruz . 100 Ünite botilismus enjekte ediyoruz, bu sayede ameliyata yakın bir başarı elde ediyoruz. Ameliyat olmadığı için uygulama sonrası ağrı olmuyor ve hemen işinize dönebiliyorsunuz. Başarı şansı % 95-98 civarıdır. Kalıcı gaz ve dışkı kaçırma gibi yan etkileri yoktur. Ücret muayene dahil 1450 TL dir.
2- Ameliyatla tedavi(L.İ.S.); Kapalı yöntemle L.İ.S. ameliyatı yapıyoruz. 2 cm’lik bölgeyi uyuşturup 1-1.5 cm yerden 8-10 dakikada yapıyoruz ve tedavi sonrası kalkıp gidebiliyorsunuz. Uyuşturucunun etkisi geçtiğinde 2-3 gün orta düzeyde ağrı olabiliyor. Bu yöntemin başarı oranı % 99 dur. Çok küçük ihtimalle kalıcı gaz-dışkı kaçırma riski taşır.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücreti
Kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisini mikro sinüsektomi yöntemiyle, 2 cm’lik alanı uyuşturarak yapıyoruz. İşlemi 10-20 dakikada tamamlıyoruz. Ameliyatta narkoz gerekmediği için hemen evinize veya işinize dönebilirsiniz. Yara bakımı, pansuman ve yatak istirahati gerekmez. İyileşme tamamlandığında görünür bir iz kalmamaktadır. Tedavi ücreti, muayene ücreti de dahil 2700 TL‘dir. SGK mensuplarından bu ücretin %50 si yani 1350 TL alınmaktadır. Çok ilerlemiş hastalarda bu ücretler 2500-3500 TL arasında değişmektedir.

Apse Boşaltma Ücreti
Makat apsesi ve kıl dönmesi apsesinde aynı ücretler uygulanmaktadır. SGK sı olanlar 700 , SGK sı olmayanlar 1400 TL dir.

Anal Fistül Tedavi Ücreti
Fistülün tipi seçilecek yöntemi belirleyen en önemli faktördür, ücretler fistülün tipine göre değişir. Tedavide lazerle ameliyatsız tedavi veya fistülotomi, fistülektomi ve seton ameliyatlarından hangisi uygun ise onu uyguluyoruz. Ücret fistülün tipi ve uygulanacak tedavi yöntemine göre 2300 TL ile 4500 TL arasında değişir, tedavi ücretlerine muayene ücreti dahildir.

Makat Estetik Ameliyatı Fiyatı
Çok değişik ameliyatlar uygulanabildiği için tek ücret vermek mümkün değildir. Kolay olan uygulamalar 1500 TL ye yapılabilirken daha uğraştırıcı cerrahi girişimler 4500 TL ye kadar çıkabilir. Genel olarak bu sayılar arasında olmaktadır ancak bazı vakalarda daha yüksek maliyetlr çıkabilmektedir, burada hastane masrafları ve narkoz ücretleri eklendiği için yükselebilmektedir.

Muayene Ücretleri
Kıl dönmesi dışındaki hastalıkların yani basur (hemoroid), fissür (makat çatlağı), fistül, anal apse muayenesi SGK sı olanlara 75 , olmayanlara 150 TL dir. Muayene için alınan ücret tedavi yapılması halinde tedavi ücretinden düşülür. Kıl dönmesinde alınmamaktadır.

Op. Dr. Seher ŞİRİN / Kadın Genel Cerrahi Uzmanı © 2018

yeni