online randevu tedavi ücretleri

Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Kliniğimizde ücretler standart olup sadece ilerlemiş hastalarda hastane ve narkoz masrafları da ekleneceği için değişim olmaktadır. Ücretlerde değişime neden olan bir diğer sebep ise hastanın SGK sının olup olmamasıdır.

Basur Tedavi Ücreti
Ameliyatsız yöntemler lazer ve RBL (lastikle boğma yöntemi) SGK’lı hastalara 3500 TL’den başlayarak 7000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Ben Tedavi Ücretleri
5 mm ye kadar olan benler ilk ben 800 TL eklenen her ben için 400 TL tedavi ücreti alınır. SGK ve diğer resmi kurum hastalarına % 50 olarak uygulanır yani ilk ben 400 TL eklenen her ben 200 TL olarak ücretlendirilir.

Beniniz 5mm’den büyükse fiyat doktor tarafından muayene sırasında verilmektedir.

Anal Fissür Tedavi Ücreti
Ameliyatsız yöntem; Ameliyatla keserek gevşettiğimiz kasın ilaçla gevşetilmesi işlemidir. İşlemi 1 dakika içerisinde yapıyoruz . 100 Ünite botilismus enjekte ediyoruz, bu sayede ameliyata yakın bir başarı elde ediyoruz. Ameliyat olmadığı için uygulama sonrası ağrı olmuyor ve hemen işinize dönebiliyorsunuz. Başarı şansı % 95-98 civarıdır. Kalıcı gaz ve dışkı kaçırma gibi yan etkileri yoktur. Ücret muayene dahil SGK’lı hastalara 2750 TL dir. SGK’sı olmayan hastalara 5500 TL’dir.

2- Ameliyatla tedavi(L.İ.S.); Kapalı yöntemle L.İ.S. ameliyatı yapıyoruz. 2 cm’lik bölgeyi uyuşturup 1-1.5 cm yerden 8-10 dakikada yapıyoruz ve tedavi sonrası kalkıp gidebiliyorsunuz. Uyuşturucunun etkisi geçtiğinde 2-3 gün orta düzeyde ağrı olabiliyor. Bu yöntemin başarı oranı % 99 dur. Çok küçük ihtimalle kalıcı gaz-dışkı kaçırma riski taşır.

Kıl Dönmesi Tedavi Ücreti
Kliniklerimizde kıl dönmesi tedavisini mikro sinüsektomi yöntemiyle, 2 cm’lik alanı uyuşturarak yapıyoruz. İşlemi 10-20 dakikada tamamlıyoruz. Ameliyatta narkoz gerekmediği için hemen evinize veya işinize dönebilirsiniz. Yara bakımı, pansuman ve yatak istirahati gerekmez. İyileşme tamamlandığında görünür bir iz kalmamaktadır. Tedavi ücreti, muayene ücreti de dahil 7000 TL‘dir. SGK mensuplarından bu ücretin %50 si yani 3500 TL alınmaktadır.

Apse Boşaltma Ücreti
Makat apsesi ve kıl dönmesi apsesinde aynı ücretler uygulanmaktadır. SGK sı olanlar 1400 , SGK sı olmayanlar 2800 TL dir.

Muayene Ücretleri
Kıl dönmesi dışındaki hastalıkların yani basur (hemoroid), fissür (makat çatlağı), fistül, anal apse muayenesi SGK sı olanlara 200 , olmayanlara 400 TL dir. Muayene için alınan ücret tedavi yapılması halinde tedavi ücretinden düşülür. Kıl dönmesinde alınmamaktadır.

Op. Dr. Seher ŞİRİN / Kadın Genel Cerrahi Uzmanı © 2018